Aktuality

Kofola v roku 2016: stabilný rast v Československu, rozšírenie v jadranskom regióne a ozdravné kroky v Poľsku
 |  Stabilný rast v Česku a na Slovensku, zásadné rozšírenie podnikania v jadranskom regióne, veľa nových značiek v portfóliu skupiny, rýchly rast siete UGO Salatérií a Freshbarov a ozdravné kroky na poľskom trhu. To je pracovná vizitka skupiny Kofola za minulý rok. Ukazovateľ EBITDA zostal na úrovni minulého roka 1,1 mld. Kč. Tržby v roku 2016 boli v porovnaní s rokom 2015 nižšie o 2,7%, čo bolo zapríčinené prebiehajúcou zmenou obchodného modelu v Poľsku.
Výbušná novinka: Limitovaná edícia Semtex KRVAVÝ POMARANČ
 |  Na úspech minuloročného GRANÁTU nadväzuje SEMTEX rozšírením portfólia o jemne sýtenú limitovanú edíciu s príchuťou krvavého pomaranča. Citrusový plod pôvodom z južného Talianska sa skutočne volá „krvavý“ a s bežným pomarančom má málo spoločného. Oproti nemu chutí jemnejšie a je menej kyslý. Názov ovocia vychádza z charakteristickej krvavo červenej farby jeho dužiny, ktorá sa stala aj nosným prvkom designu novej plechovky. Novinka bude v predaji od marca v plechovkách s obsahom 500ml a odporúčaná MOC je 0,99 EUR.
Dve osviežujúce novinky na trhu: Kofola Malina a Kofola Čierne ríbezle
 |  Kofola, legendárny československý kolový nápoj s originálnou receptúrou, vyrábaný už od roku 1960, stále prekvapuje a baví. Novinkou na trhu je Kofola Malina a Kofola Čierne ríbezle. Dve neodolateľné ovocné príchute vo dvoch praktických formátoch. Kofola Malina rozširuje rad 0,5 PET (originál, višňová, citrus, marhuľa, melón a najnovšie malina), Kofola Čierne ríbezle je v predaji v 0,25 plechovke. Pozornosť zákazníkov pritiahne nielen výborná, svieža chuť Kofoly Malina a Kofoly Čierne ríbezle, ale tiež ich nápaditá a intenzívna reklamná podpora, ktorá sa na tento rok chystá. Odporúčaná MOC Kofola Malina 0,75 EUR a Kofola Čierne ríbezle 0,55 EUR.
Posilňujeme v segmente vôd, preberáme distribúciu Bílinskej kyselky, Rudolfovho prameňa a Zaječickej horkej vody
 |  Skupina Kofola urobila ďalší veľký krok v uspokojovaní zvýšeného dopytu po nápojoch spojených so zdravým životným štýlom či blahodarnými účinkami na telo. V portfóliu skupiny sa preto od marca vedľa pramenitej vody Rajec, vyhlásenej Vincentky, Evianu alebo minerálnej vody Badoit objavia ďalšie tradičné značky. Kofola prevezme výhradnú distribúciu Bílinskej kyselky, Rudolfovho prameňa a Zaječickej horkej vody. Výrobcom uvedených prírodných minerálnych vôd s výťažkami z liečivých prameňov je spoločnosť Bohemia Healing Marienbad Waters. Tá si distribúciu uvedených značiek zabezpečovala doteraz prevažne sama.
Skupina Kofola sa rozrástla o spoločnosť Studenac
 |  Firma Radenska, člen skupiny Kofola, úspešne dokončila akvizíciu spoločnosti Studenac. Tá je známa predovšetkým svojimi rovnomenným minerálnymi vodami. Produktové portfólio Radenskej sa vďaka tejto akvizícii rozšíri o prírodnú minerálnu vodu Studenac, pramenitú vodu Studena a sirupy Lero. Táto akvizícia zásadne posilní pozíciu Radenskej a skupiny Kofola v adriatickom regióne.
RC Cola – to pravé osvieženie v americkom štýle
 |  Štát Georgia na juhu Spojených štátov, mesto Columbus, lekáreň Clauda A. Hatchera. Práve na tomto mieste v roku 1905 vznikla Royal Crown Cola - RC Cola. Pán lekárnik by vtedy asi ťažko uveril, že v roku 2016 bude jeho RC Cola číslom tri na svetovom trhu kolových nápojov a s úspechom sa bude predávať v 45 krajinách...