Aktuality

Skupina Kofola kúpila spoločnosť Premium Rosa, rozšíri tým portfólio produktov z kategórie zdravej výživy na poľskom trhu.
 |  Skupina Kofola podpísala so zástupcami spoločnosti Premium Rosa zmluvu o kúpe 100 % podielu vo firme, čím reaguje na zvyšujúci sa dopyt v oblasti zdravej výživy.
Nové Jupí Koktejl sirupy: Prvé sirupy neodolateľne spájajúce chuť ovocia s najslávnejšími kokteilami sveta
 |  Brusnicový Cosmopolitan, Ananásová Piña Colada, Čerešňový Mai-Tai, Mangový Tropical Dream, Mojito a Melónové mojito - Jupí uvádza na trh prvé sirupy s príchuťou inšpirovanou najznámejšími kokteilami sveta! Šesť unikátnych noviniek ponúka všetkým priaznivcom osviežujúcich nealkoholických nápojov jedinečný zážitok - do detailu vyladené spojenie chutí ovocia. Sirupy Jupí tento rok navyše oslávia svoje osemnáste narodeniny, darčekom k "1. dospelým narodeninám" Jupí dokazuje, že zďaleka nie je len značkou pre deti.
Kofola: tržby podľa očakávania, posilnenie v segmente čerstvých potravín
 |  V súlade s očakávaním manažmentu Kofoly klesli počas prvých troch mesiacov tržby skupiny o 8,4 %, bez započítania hospodárenia v Poľsku naopak povyrástli o 0,4 %. Ukazovateľ EBITDA vykázala skupina za prvý kvartál nižší o 48,7 %. Najväčší skokan v portfóliu skupiny, značka UGO, potvrdila veľmi silný potenciál, keď jej tržby narástli medziročne o 31 %, konkrétne o 702 tis. eur. Kofola plánuje v júni tohto roku podporiť rast značky UGO akvizíciou výrobcu čerstvých šalátov. To by malo značke pomôcť lepšie pokrývať súčasný záujem o zdravšie potraviny.
Kofola v roku 2016: stabilný rast v Československu, rozšírenie v jadranskom regióne a ozdravné kroky v Poľsku
 |  Stabilný rast v Česku a na Slovensku, zásadné rozšírenie podnikania v jadranskom regióne, veľa nových značiek v portfóliu skupiny, rýchly rast siete UGO Salatérií a Freshbarov a ozdravné kroky na poľskom trhu. To je pracovná vizitka skupiny Kofola za minulý rok. Ukazovateľ EBITDA zostal na úrovni minulého roka 1,1 mld. Kč. Tržby v roku 2016 boli v porovnaní s rokom 2015 nižšie o 2,7%, čo bolo zapríčinené prebiehajúcou zmenou obchodného modelu v Poľsku.
Výbušná novinka: Limitovaná edícia Semtex KRVAVÝ POMARANČ
 |  Na úspech minuloročného GRANÁTU nadväzuje SEMTEX rozšírením portfólia o jemne sýtenú limitovanú edíciu s príchuťou krvavého pomaranča. Citrusový plod pôvodom z južného Talianska sa skutočne volá „krvavý“ a s bežným pomarančom má málo spoločného. Oproti nemu chutí jemnejšie a je menej kyslý. Názov ovocia vychádza z charakteristickej krvavo červenej farby jeho dužiny, ktorá sa stala aj nosným prvkom designu novej plechovky. Novinka bude v predaji od marca v plechovkách s obsahom 500ml a odporúčaná MOC je 0,99 EUR.
Dve osviežujúce novinky na trhu: Kofola Malina a Kofola Čierne ríbezle
 |  Kofola, legendárny československý kolový nápoj s originálnou receptúrou, vyrábaný už od roku 1960, stále prekvapuje a baví. Novinkou na trhu je Kofola Malina a Kofola Čierne ríbezle. Dve neodolateľné ovocné príchute vo dvoch praktických formátoch. Kofola Malina rozširuje rad 0,5 PET (originál, višňová, citrus, marhuľa, melón a najnovšie malina), Kofola Čierne ríbezle je v predaji v 0,25 plechovke. Pozornosť zákazníkov pritiahne nielen výborná, svieža chuť Kofoly Malina a Kofoly Čierne ríbezle, ale tiež ich nápaditá a intenzívna reklamná podpora, ktorá sa na tento rok chystá. Odporúčaná MOC Kofola Malina 0,75 EUR a Kofola Čierne ríbezle 0,55 EUR.