Aktuality

Karel Hrbek sa uberá za novými výzvami do sveta čaju a kávy, novým marketingovým riaditeľom Kofoly ČeskoSlovensko sa stáva Pavol Chalupka.
 |  Skupina Kofola v lete rozšírila svoje portfólio akvizíciou spoločnosti Espresso, ktorú spojila so spoločnosťou LEROS a vytvorila tak nový, bylinkami, čajom a kávou prevoňaný pilier skupiny. Podnikanie v tomto segmente chce intenzívne rozvíjať, a preto posilňuje tímy. Do čela marketingu spoločnosti LEROS sa k 1. novembru postavil doterajší šéf marketingu Kofoly ČeskoSlovensko Karel Hrbek a jeho žezlo v Kofole preberá dlhoročný Kofolák, tentoraz zo Slovenska – Pavol Chalupka.
Skupina Kofola medziročne zvýšila predaje napriek tomu, že sa neopakovalo vlaňajšie mimoriadne teplé leto
 |  Aj napriek nepriazni počasia sa Skupine Kofola opakovane darí zvyšovať tržby, medziročne zaznamenala rast o 3,6 %. Tržby za prvých deväť mesiacov tohto roku navýšila o 6 577 tis. eur na 190 384 tis. eur. V treťom kvartáli narástol ukazovateľ EBITDA o 9,3 %, pričom medziročne zostal na podobnej úrovni, keď narástol o 0,5 %.
Harmančekový poklad z Rajeckej doliny
 |  Voňavým harmančekom zakvitla toto leto aj Rajecká dolina. Z tisícov harmančekových semiačok vyrástli kúzelné bylinky pre unikátne spojenie s pramenitou vodou, ktorá tu má tiež svoj domov. Rozjasnite si blížiace sa sychravé dni s limitovanou novinkou Rajec Harmanček.
Viete, ako dodržiavať správny pitný režim aj pri behu?
 |  Pitný režim je pre človeka veľmi dôležitý nielen počas namáhavých športových aktivít, ale aj počas bežného dňa. Bez ohľadu na to, aký aktívny život vedieme, mali by sme dbať na dostatok vody v tele, v závislosti od našej telesnej hmotnosti. Ľudské telo sa totiž počas dňa zbavuje vody. Koľko vody potom stratíme pri behu?
Skupina Kofola za prvý polrok zvýšila tržby o 3,4%, najväčší nárast tržieb hlási Adriatický región
 |  V prvom polroku Skupina Kofola navýšila tržby vo všetkých regiónoch, kde pôsobí, a to aj napriek nepriazni počasia. Tržby Skupiny stúpli medziročne o 3,4 %. Bez vplyvu spoločnosti LEROS, ktorú Skupina kúpila v marci 2018, je to o 2,4 %. Pozitívne sa na tržbách podpísal hlavne Adriatický región, v ktorom najviac stúpla spoločnosť Studenac. Skupina sa aj naďalej sústreďuje na nové rastové príležitosti, a preto nedávno oznámila kúpu českej spoločnosti Espresso. Vďaka tejto akvizícii sa jej gastro portfólio rozšírilo o špičkovú kávu Café Reserva a prémiové čaje Dilmah.
PROJEKT KAMILKA PRINÁŠA NA TRH LIMITOVANÚ EDÍCIU RAJEC HARMANČEK Z BYLÍN VYPESTOVANÝCH V RAJECKEJ DOLINE
 |  Nielen včielky v Rajeckej doline bzučia o tom, že bylinky pre ochutenú pramenitú vodu RAJEC Bylinka si pestuje sama Kofola. Na pomoc si zavolala tú najpovolanejšiu, Kamilu Stehlíkovú, odborníčku na liečivé byliny a kolegyňu z firmy LEROS. V apríli 2019 pomohla zamestnancom Kofoly ručne vysadiť bylinky na poliach v Rajeckej Lesnej, v júli pozbierať prvú úrodu a už v októbri sa na pulty dostane úplne čerstvá novinka - RAJEC Harmanček. Teasingovú imidžovú kampaň na jedinečný produkt z lokálnych bylín môžete vidieť v televízii, online, ale aj na mieste predaja.