Aktuality

Kofola vstupuje do segmentu remeselných ciderov a limonád, kupuje českého výrobcu F. H. Prager
 |  Čerstvé produkty pod značkou UGO, bylinky LEROS alebo prémiová káva Café Reserva. Kofola si postupne kupuje vstupenky do oblastí, kde by ju mnohí nečakali. Ďalšiou z ciest, ktorou sa vydáva, je trh s remeselnými cidermi a limonádami. Kofola ČeskoSlovensko totiž práve dnes oznámila kúpu 100 % podielu v českom výrobcovi ciderov F. H. Prager.
Skupina Kofola kupuje 100 % podiel v Karlovarskej Korunní a Ondrášovke
 |  Skupina Kofola dnes podpísala rámcovú zmluvu o kúpe 100 % podielu v spoločnostiach Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakcia podlieha schváleniu českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončenie transakcie je očakávané v prvej polovici budúceho roka. Obe strany sa dohodli, že cenu transakcie nebudú zverejňovať.
Legendárny vianočný spot od Kofoly tento rok prekvapí
 |  „Ja nemusím, ja už ho vidím!“ Hláška, ktorú pozná azda každý… Vianočná reklama na Kofolu sa vysiela od roku 2003. Ale až tento rok dostáva príbeh divokého prasiatka prvýkrát nový rozmer. Zlaté prasiatko uvidí každý vo hviezdach!
Skupina Kofola medziročne zvýšila predaje napriek tomu, že sa neopakovalo vlaňajšie mimoriadne teplé leto
 |  Aj napriek nepriazni počasia sa Skupine Kofola opakovane darí zvyšovať tržby, medziročne zaznamenala rast o 3,6 %. Tržby za prvých deväť mesiacov tohto roku navýšila o 6 577 tis. eur na 190 384 tis. eur. V treťom kvartáli narástol ukazovateľ EBITDA o 9,3 %, pričom medziročne zostal na podobnej úrovni, keď narástol o 0,5 %.
Karel Hrbek sa uberá za novými výzvami do sveta čaju a kávy, novým marketingovým riaditeľom Kofoly ČeskoSlovensko sa stáva Pavol Chalupka.
 |  Skupina Kofola v lete rozšírila svoje portfólio akvizíciou spoločnosti Espresso, ktorú spojila so spoločnosťou LEROS a vytvorila tak nový, bylinkami, čajom a kávou prevoňaný pilier skupiny. Podnikanie v tomto segmente chce intenzívne rozvíjať, a preto posilňuje tímy. Do čela marketingu spoločnosti LEROS sa k 1. novembru postavil doterajší šéf marketingu Kofoly ČeskoSlovensko Karel Hrbek a jeho žezlo v Kofole preberá dlhoročný Kofolák, tentoraz zo Slovenska – Pavol Chalupka.
Harmančekový poklad z Rajeckej doliny
 |  Voňavým harmančekom zakvitla toto leto aj Rajecká dolina. Z tisícov harmančekových semiačok vyrástli kúzelné bylinky pre unikátne spojenie s pramenitou vodou, ktorá tu má tiež svoj domov. Rozjasnite si blížiace sa sychravé dni s limitovanou novinkou Rajec Harmanček.