Skupina Kofola sa rozrástla o spoločnosť Studenac

20.12.2016 | Firma Radenska, člen skupiny Kofola, úspešne dokončila akvizíciu spoločnosti Studenac. Tá je známa predovšetkým svojimi rovnomenným minerálnymi vodami. Produktové portfólio Radenskej sa vďaka tejto akvizícii rozšíri o prírodnú minerálnu vodu Studenac, pramenitú vodu Studena a sirupy Lero. Táto akvizícia zásadne posilní pozíciu Radenskej a skupiny Kofola v adriatickom regióne.

Zmluva o predaji firmy Studenac medzi Radenskou a Podravkou bola podpísaná 20. septembra tohto roka. Zahŕňala rad podmienok, ktoré mali byť naplnené pred prevodom vlastníckeho práva. Vzhľadom na to, že všetky tieto podmienky boli splnené, Radenska sa stala majiteľom 100 % podielu v spoločnosti Studenac a firma sa dnešným dňom stáva súčasťou skupiny Kofola.

Marian Šefčovič, generálny riaditeľ spoločnosti Radenska, si chváli akvizíciu firmy Studenac, pričom zdôrazňuje význam akvizície pri budovaní postavenia na trhu ako v Chorvátsku, tak aj v širšom regióne. "Milujeme lokálne značky a ich príbehy. Studenac je presne takou značkou a my urobíme všetko, čo je v našich silách, aby firma bola na trhu ešte úspešnejšia. Studenac teraz potrebuje vlastnú dávku omladzujúcej pramenitej vody, a to je to, čo dobre vieme. Budeme tiež pracovať s množstvom synergických efektov, ktoré sme identifikovali počas akvizície. Máme pre to k dispozícii kvalitný lokálny tím, ktorý pozná veľmi dobre zvyklosti miestneho regiónu. Aby sme zachovali kontinuitu výroby, všetci zamestnanci firmy Studenac sa stávajú našimi zamestnancami," uzatvára Šefčovič.